Pagaliau tapome programos ERASMUS+ ekosistemos dalimi ir kartu su partneriais iš Ispanijos, Portugalijos ir Bulgarijos imamės įgyvendinti mažos apimties partnerysčių projektą „TRAFOO: Traditional Practices against Food Wasting“.
Nuotraukoje – akimirkos iš pirmojo mūsų susitikimo Barselonoje, kur aptarėme projekto eigą ir artimiausius darbus. O toliau – keli pamąstymai, kodėl taip svarbu jaunimui kalbėti apie maisto nešvaistymą ir protėvių taikytas maisto taupymo praktikas:
Aplinkos apsauga: maisto gamyba reikalauja daug vandens, žemės ir energijos. Išmetamas maistas prisideda prie klimato kaitos, vandens taršos ir miškų kirtimo. Jaunimas, kaip ateities kūrėjai, turėtų suprasti savo vaidmenį saugant planetą.
Socialinė atsakomybė: aplinkui mus vis dar daug žmonių, kenčiančių nuo nepritekliaus. Maisto švaistymas yra ne tik resursų švaistymas, bet ir nepagarba tiems, kuriems maisto trūksta. Jaunimas gali prisidėti prie tvaresnės visuomenės kūrimo, kur maistas būtų paskirstomas teisingiau.
Sveika mityba: planuodami ir ruošdami maistą, jauni žmonės gali išmokti sveikesnių įpročių ir sumažinti maisto švaistymą. Tai ne tik naudinga aplinkai, bet ir padeda sutaupyti pinigų.
Jaunimas yra ateities lyderiai. Ugdydami sąmoningą požiūrį į maistą, jie gali įkvėpti ir kitus imtis veiksmų. Mūsų projekto tikslas –suteikti jaunuoliams žinių, o su jaunimu dirbantiems specialistams – šiuolaikiškų edukacinių įrankių.
Sekite mūsų naujienas ir viską sužinosite patys! O gal turite pasiūlymų, kaip mažinti maisto švaistymą? Pasidalinkite komentaruose!
**
Projektas „TRAFOO: Traditional practices against Food Wasting” yra finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis. Tačiau išreiškiamas požiūris ar nuomonė yra tik autoriaus (-ių) ir tai nebūtinai atspindi Europos Sąjungos ar Jaunimo reikalų agentūros požiūrį ar nuomonę. Nei Europos Sąjunga, nei dotaciją teikianti institucija negali būti laikoma už juos atsakinga.